25 sierpnia 2022

Wykopki ziemniaków, gdzie tego doświadczyć?

 

     WYKOPKI - czyli po prostu jesienne zbiory ziemniaków. Każdy zapewne o nich słyszał. My, urodzeni na wsi doświadczyliśmy lub doświadczamy tego każdego roku. A czy ty, człowieku z miasta, kiedykolwiek brałeś w nich udział? Może pamiętasz to z dzieciństwa, z pobytu u rodziny na wsi, a teraz chciałbyś pokazać to swoim dzieciom? Z naszego doświadczenia wiemy, że one świetnie się przy tym bawią. A po drugie, to dla nich świetna nauka przyrody - dzięki takiej przygodzie zapamiętają na całe życie, że ziemniaki rosną w ziemi a nie na sklepowej półce. To też świetna nauka dla nich ( i nie tylko) ile pracy trzeba włożyć w wyprodukowanie żywności. 

Zapraszamy do Pensjonat FARYNY. Rolników z roku na rok coraz mniej, również w naszej miejscowości. Mamy jednak jednego, który chętnie przyjmie każdego chętnego :) Jeśli chcesz spróbować, zabieraj ze sobą kalosze i przyjeżdżaj. Znajomy gospodarz zapewni rękawiczki jednorazowe i wiaderka/kosze. Na najwytrwalszych czeka ognisko z kiełbaskami i oczywiście pieczonymi ziemniakami!  

Zbiory ziemniaków odbywają się zazwyczaj we wrześniu. Zadzwoń / napisz do nas jeśli jesteś zainteresowany, a udzielimy ci szczegółów co do dokładnej daty. 

 

Pensjonat FARYNY

Tel:       +48 517 742 304   

Email: kontakt@pensjonat-faryny.pl 

O NAS

Pensjonat FARYNY to doskonałe miejsce dla każdego kto potrzebuje wypoczynku na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie lasu i łąk sprzyja pieszym / rowerowym wędrówkom. 

Pensjonat FARYNY Facebook
Pensjonat FARYNY
Pensjonat FARYNY

MENU

ADRES

12-114 Faryny 72

 

tel. +48 517 742 304

email: kontakt@pensjonat-faryny.pl

KONTAKT

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Jeżeli podałeś/aś maila i czekasz na odpowiedź
a nie przyjdzie ona w ciągu 24 godz prosimy o ponowne
wysłanie wiadomości.
Niestety zdarzyło się, że nie mogliśmy odpowiedzieć
ze względu na błędnie podany adres e-mail.
Pozdrawiamy serdecznie.

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2020 | Created by Mariusz K. with WebWave