Pensjonat FARYNY

Tel:       +48 517 742 304   

Email: kontakt@pensjonat-faryny.pl 

Krutyń. Dom mazurski.

Basen.

    Nasi goście mają do dyspozycji otwarty basen i leżaki. Jest też kilka miejsc na odpoczynek w cieniu drzew.  

Dziękujemy, że dotarłeś do końca strony ! 

 

Jeśli masz jakieś uwagi, jakiekolwiek: co Ci się nie podoba, coś może nie działa,  cokolwiek co przychodzi Ci do głowy na temat tej strony, daj nam znać wpisując swoje uwagi w formularzu kontaktowym. Nie musisz wpisywać maila, jeśli nie chcesz, wpisz swoje uwagi i kliknij WYŚLIJ.

 

Będziemy wdzięczni za każdą uwagę. 

Drewniane chaty mazurskie w okolicznych wsiach.

    W całej najbliższej okolicy Faryn można znaleźć wiele drewnianych, mazurskich chat z przełomu XIX i XX wieku. Największym ich skupiskiem może się pochwalić wieś Klon; założona w 1654 roku, czyli tylko 8 lat wcześniej niż Faryny, jest zarejestrowana jako najstarsza drewniana osada w Polsce. Cała, wpisana do rejestru zabytków, może poszczycić się zbiorem prawie 40-stu drewnianych chałup, zabytkowym kościołem, szkołą i cmentarzem z zabytkowymi nagrobkami i krzyżami. 

    Inne mazurskie domy można spotkać w miejscowościach: Zgon, Karwica, Ukta, Krutyń. 

Piecki - drewniana ścieżka wokół stawu.

    W Pieckach, niedaleko Mrągowa, znajduje się 2km ścieżka edukacyjna wokół stawu z wyspami, na którym można obserwować wiele gatunków ptaków oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat lokalnego środowiska naturalnego. Ponad 1km drewnianych kładek i pomostów wraz z umocnionymi ścieżkami ziemnymi pozwala na odbycie bardzo przyjemnego spaceru. 

    Będąc już w tej miejscowości warto też wybrać się na słynne lody w lokalnej lodziarni i odwiedzić jedyny w okolicy pumptruck (tor wyczynowy do jazdy np. rowerze) dla dzieci. 

    Korzystanie ze ścieżki i pumptruck-u(?? :-) ) jest zupełnie darmowe; za lody niestety trzeba zapłacić ;-)

Galindia - Mazurski Eden.

    Galindia to park wypoczynkowy stylizowany na staropruską osadę. Ulokowany na cyplu wioski Iznoty, niedaleko Mikołajek. 

    Park organizuje tematyczne eventy mające na celu przybliżenie uczestnikom kultury Galindów - jednego z plemion Bałtów. 

Park dzikich zwierząt Kadzidlowo.

    Dla miłośników dzikiej przyrody polecamy odwiedzenie parku w Kadzidłowie, gdzie znajduje się około 400 zwierząt z ponad 100 gatunków, w tym wiele rzadkich i chronionych z terenów Polski, Syberii i Dalekiego Wschodu. Wszystkie je możesz poznać dzięki wycieczce z przewodnikiem po trasie wśród zwierząt, obejmującej około 2 km.

 

    Park jest otwarty przez cały tydzień, wycieczki prowadzone są w ściśle określonych godzinach. Koszt biletów to: 0zł, 10zł, 20zł  - dla odpowiednio: 0-3lata, 3-15 lat i 15 wzwyż. Wszystkie informacje możesz znaleźć na stronie z linku znajdującego się powyżej.   

Przejazdy bryczką konną, kuligi.

    Jeśli chciałbyś się przejechać bryczką lub wziąć udział w kuligu pomożemy Ci to zorganizować. Polecamy skorzystanie z oferty "Rancza w Dolinie" znajdującego się w miejscowości Gałkowo. "Ranczo" organizuje przejazdy po okolicznych lasach, miejscowości Krutyń i wzdłuż rzeki Krutyń; w zimę zaś (przy odpowiedniej ilości śniegu) organizowane są kuligi. Do każdej z takich wycieczek można też zorganizować ognisko z pieczonymi kiełbaskami.  

Kajaki - spływy na rzece Krutyń.

    Rzeka Krutyń to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, a nawet w Europie. Jest znany i kochany od czasów 20-lecia międzywojennego. Sam papież, jeszcze jako Karol Wojtyła, wielokrotnie spływał tym szlakiem. Naprawdę warto samemu doświadczyć tej przyjemności i wybrać się na spływ. 

    Cały szlak liczy ponad 100km (od Sorkwit do Rucianego-Nidy), jednak jego najpopularniejszą częścią jest odcinek Krutyń-Ukta. Warto poczytać artykuł z tego linku, który doskonale opisuje wrażenia ze spływu. 

 

    Przykładowy spływ najpopularniejszym odcinkiem Krutyń-Ukta (ok 4h) kajakiem 2-osobowym to koszt 60zł. Polecanym (i sprawdzonym przez nas) organizatorem jest PTTK Stanica Wodna w Krutyni. Pod tym adresem można znaleźć bardzo dokładne informacje dotyczące organizacji spływów, wraz z aktualnymi cenami i opcjami do wyboru. 

    Jeśli chcesz skorzystać z atrakcji, musisz dojechać do np. Stanicy (jest to jednocześnie punkt wodowania) lub umówić się z organizatorem o odebranie z dowolnego punktu w okolicy. Samochód zostawiasz na lokalnym parkingu (bez opłaty) - wybierasz kajaki i kamizelki ratunkowe (dostępne również mniejsze rozmiary dla dzieci) - płyniesz do wcześniej ustalonego punktu i dzwonisz po transport powrotny. Koszt wspomniany wyżej jest kosztem całkowitym (mogą byc naliczone dodatkowe opłaty jeśli organizator musi Cię odebrać z innego punktu).

Wycieczki piesze i rowerowe.

    Pensjonat znajduje się na skraju Puszczy Piskiej, największego kompleksu leśnego na Mazurach. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, ciszy i spokoju lub po prostu potrzebujesz wyciszenia, to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Ciesz się kilometrami ścieżek, leśnych i polnych dróg i bezdroży. 

    Dla tych którzy chcą przemierzać większe odległości mamy do dyspozycji 6 rowerów. 

MAZURY ATRAKCJE.

 

Rejs statkem po mazurskich jeziorach (Ruciane Nida, Mikołajki).

 

Święta Lipka

Mikołajki

Wilczy Szaniec

Twierdza Boyen.

 

  1. pl
  2. de

O NAS

Pensjonat FARYNY to doskonałe miejsce dla każdego kto potrzebuje wypoczynku na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie lasu i łąk sprzyja pieszym / rowerowym wędrówkom. 

Pensjonat FARYNY Facebook
Pensjonat FARYNY
Pensjonat FARYNY

MENU

ADRES

12-114 Faryny 72

 

tel. +48 517 742 304

email: kontakt@pensjonat-faryny.pl

KONTAKT

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Jeżeli podałeś/aś maila i czekasz na odpowiedź
a nie przyjdzie ona w ciągu 24 godz prosimy o ponowne
wysłanie wiadomości.
Niestety zdarzyło się, że nie mogliśmy odpowiedzieć
ze względu na błędnie podany adres e-mail.
Pozdrawiamy serdecznie.

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2020 | Created by Mariusz K. with WebWave